Svijet

MITROVIĆ POTPUNO RAZBIO LIVERPUL! Klop u NEVJERICI gledao majstorije Srbina, vicešampion Evrope JEDVA izvukao živu glavu!

Srpski napadač, Aleksandar Mitrović, postigao je dva gola za Fulam u fantastičnoj utakmici protiv Liverpula na otvaranju Premijer lige.

Susret na “Krejven Kotidžu” završen je rezultatom 2:2, a srpski centarfor je dva puta dovodio Fulam do prednosti.

Pogađao je po jednom u oba poluvremena, ali Liverpul je uspeo oba puta da se vrati i na kraju da izvuče bod sa otvaranja sezone.

Strelci za vicešampiona Evrope, ali i Premijer lige bili su skupoceni Darvin Nunjez i Mohamed Salah.

Tok meča:

Već u prvom napadu i prvom minutu, Aleksandar Mitrović, je imao dobru situaciju pred golom rivala. Otvorila mu se šansa nespretnom intervencijom odbrane Liverpula, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla pored gola.

Nije Liverpul definitivno ušao u prvu utakmicu u sezoni onako kako je želeo. Ekipa Klopa je do prvog udarca stigla u 21. minutu kada je Salah bio neprecizan.

Srpski napadač je postigao prvi gol u sezoni i to u 33. minutu utakmice. Iskoristio je centaršut Tetea sa desne strane terena, a loptu je iza Alisona poslao udarcem glavom.

U završnici prvog dela Kolumbijac Luis Dijaz je imao najbolju priliku za Liverpul, snažno je šutirao i pogodio prečku.

Shvatio je Jirgen Klop koliko je sati, pa je na startu drugog poluvremena, već u 51. minutu uveo u igru novo pojačanje Darvina Nunjeza umesto Roberta Firmina.

Nekoliko minuta kasnije, tim koji vodi Nemac je imao sreće, pošto je Kebano pogodio stativu.

Ipak se izmena brzo isplatila. Nunjez je postigao prvenac u Premijer ligi i to na efektan način. Salah je poslao loptu prema petercu Fulama, a tamo je Urugvajac petom, atraktivno, savladao Rodaka.

Srpski centarfor je prvo iznudio jedanaesterac nakon duela sa Virdžilom van Dajkom, jednim od najboljih defanzivaca na svetu, a potom je bio siguran izvođač. Ekipa iz Londona od 72. minuta ima 2:1.

Rasplamsala se borba u završnici, a Liverpul je brzo stigao do novog izjednačenja i to preko Mohameda Salaha u 81. minutu.

“Crveni” su na kraju uspeli da dođu do boda, ali Jirgen Klop ne može da bude zadovoljan način na koji je otvorena sezona u kojoj će, kao i prethodnih godina, Liverpul pokušati da dođe do titule.

Uoči meča:

Sastavi:

Fulam: Rodak – Tetem Adarabiojo, Rim, Robinson – Rid, Palinja, Rid, Pereira, Kebano – Mitrović. Trener: Marko Silva.

Liverpul: Alison – Trent, Matip, Van Dajk, Robertson – Henderson, Fabinjo, Alkantara – Salah, Firmino, Dijaz. Trener: Jirgen Klop.

Jirgen Klop je odlučio da na klupi za rezervne igrače ostavi skupoceno pojačanje, Darvina Nunjeza koji je ovog leta plaćen paprenih 75.000.000 evra.

Odlučio se za već proverene snage, a jasno je da Fulamu neće biti lako da u prvoj utakmici po povratku u elitni rang ostane neporažen.

Ako neko može da pomogne ekipi iz zapadnog dela Londona, to je naravno klupska legenda, Aleksandar Mitrović, koji je neposredno pred početak Premijer lige izglasan od strane navijača za najboljeg centarfora Fulama ikada.